Dornova metóda a jej pozitívne účinky

DORNOVA METÓDA sa cielene zameriava na ošetrenie oporného aparátu.

Základný a najdôležitejší význam Dornovej metódy je navrátenie kĺbov a stavcov do fyziologickej, teda asprávnej polohy. Je to jemná manuálna terapia, vykonávaná v dynamike svalového aparátu. Toto sa deje voľným a prirodzeným pohybom za aktívnej účasti pacienta. Týmto pohybom sa obchádza svalová ochrana, zamestnané svaly umožnia terapeutovi voľnú manipuláciu s kĺbmi, kosťami a stavcami.

Dotyky terapeuta zároveň ošetrujú okolité tkanivá. Po náprave kostného podkladu dochádza k zlepšeniu funkcie celého tela, čo sa prejaví vo svaloch, spojivových tkanivách, podkoží, koži a vo funkciách orgánov. Dochádza k obnove prúdenia energie aj na bunkovej úrovni, bunky sú zásobené kyslíkom a živinami. To zlepšuje funkciu látkovej výmeny a zrýchľuje regeneráciu tkanív a nervových dráh.

Zároveň dochádza k uvoľneniu blokád v tkanivách a na energetických dráhach. Navrátením kostí na svoje fyziologické miesto sa vyrovnáva celková statika a dynamika.

K tejto terapii sa používajú pozorovacie a hmatové techniky. Po vizuálnom zhodnotení stavu zvieraťa terapeut pracuje iba dotykom rúk. Palcom, päsťou či dlaňou vyvíja tlak na napravovanú kosť či kĺb, pracuje za súčasného pohybu tela.

Dornova metóda je bezpečná terapia. Zvieratami je táto metóda veľmi dobre prijímaná. Predpoklad úspechu je aktívna spolupráca.
Pri akejkoľvek zmene zdravotného stavu zvieratka vykonáva diagnostiku veterinárny lekár, ktorý vylúči kontraindikácie, kvôli ktorým nemôže byť zvieratko Dornovou metódou ošetrené.

(copyright © Andrea Dunová  www.dornovametoda-zvirata.com)

Instagram