Osteodynamika®

Vychádza z princípov účinných a overených techník Dornovej metódy, Kraniosakrálnej terapie a Osteopatie.

Je nediagnostická metóda s celostným pohľadom na zdravotné problémy organizmu. Ošetruje celé telo bez zamerania pozornosti na problematickú časť. Nehľadá príznaky, ale snaží sa pochopiť a rozpoznať príčiny, ktoré spôsobili stav nerovnováhy či ochorenia.

Dokáže regulovať postavenie kostí v kĺbových spojeniach s použitím tlaku terapeuta a pohybu, ale zároveň dokáže ovplyvniť funkciu tkanív na bunkovej úrovni a ošetrovať fasciálny systém celého tela (spojivové tkanivá – väzy, šlachy, kĺbové púzdra, fascie; synovinálne a serózne membrány, obalové vrstvy svalov, nervov a ciev; biomechaniku kĺbov celého tela a vertebroviscerálne vzťahy)

Po ošetrení celého tela dochádza k rýchlejšej úľave pacienta, rýchlejšej regenerácii organizmu a rýchlejšiemu návratu k fyziologickému stavu.

Zásadný je neinvazívny prístup k ošetreniu. Tlaková sila, ktorou pôsobí terapeut na postihnuté miesto je malá, ale pôsobí dlhší čas. Tento čas umožní zmenu vzorcov v tkanivách. Účinnosť tlaku zvyšuje pohyb, aktívny alebo pasívny. Procesy v tkanivách sú neoddeliteľnou súčasťou práce s kostrovým aparátom.

Cieľom Osteodynamiky® je uvoľnenie stiahnutých, zlepených a nepohyblivých fasciálnych štruktúr a podpora ich hydratácie a lepšej vzájomnej sklznosti. Priame pôsobenie terapeutického tlaku na tkanivá a pomalý pohyb účinne navodzujú správny fyziologický stav spojivových tkanív.

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Connected account for the user rehabilitaciazvierat does not have permission to use this feed type.