Dornova metóda – zvieratá

Je to jemná manuálna technika, ktorej cieľom je obnova, zlepšenie alebo zachovanie správnej funkcie pohybového aparátu. Celostne ošetruje oporný aparát a reguluje chybné postavenie kostí v kĺbových spojeniach v celom tele. Táto terapia sa vykonáva pri pohybe ošetrovaného. Pohybom sa zapojí do činnosti svaly a všetky zložky spojivových tkanív (kosti, kĺbové púzdra, väzy, šľachy, fascie). Spojivové tkanivá pri pohybe aktívne spolupracujú a nevytvárajú nežiadúce ochranné stiahnutie. Uvedenie tela alebo jeho jednotlivých častí do pohybu umožní terapeutovi prirodzenú manipuláciu s telom ošetrovaného.
Tlakom prstov či dlane navodzuje relaxáciu tkanív a pôsobí na kosti a kĺby. Uvoľnené tkanivá a jemný, ale cielený tlak napomáha k obnoveniu správnej biomechanickej funkcie kĺbových spojení. Po náprave kostného podkladu dochádza k zlepšeniu funkcie celého tela, čo sa prejaví vo svaloch, spojivových tkanivách, podkoží, koži a vo funkciách orgánov. Dochádza k obnove prúdenia energie aj na bunkovej úrovni, bunky sú zásobené kyslíkom a živinami. To zlepšuje funkciu látkovej výmeny a zrýchľuje regeneráciu tkanív a nervových dráh.  Zároveň dochádza k uvoľneniu blokád v tkanivách a na energetických dráhach. Navrátením kostí na svoje fyziologické miesto sa vyrovnáva celková statika a dynamika.

Zámerom je odstránenie príčiny vzniku problémov, obnovenie funkcie kĺbov a prirodzených regeneračných a hojivých procesov organizmu. Často preto dokáže Dornova metóda pomôcť aj ochrnutým zvieratám. Vždy však záleží od rozsahu poškodenia a rýchlosti pomoci. U vážnych stavov je nevyhnutná spolupráca s veterinárnym lekárom a tieto prípady patria do rúk skúsených Doporučených terapeutov.
Dornova metóda je bezpečná terapia. Zvieratami je táto metóda veľmi dobre prijímaná. Predpoklad úspechu je aktívna spolupráca.
Pri akejkoľvek zmene zdravotného stavu zvieratka vykonáva diagnostiku veterinárny lekár, ktorý vylúči kontraindikácie, kvôli ktorým nemôže byť zviera Dornovou metódou ošetrené.
V niektorých prípadoch je možné ošetrenie so zvýšenou opatrnosťou, niektoré choroby však ošetrenie úplne vylučujú.

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins
Error: Connected account for the user rehabilitaciazvierat does not have permission to use this feed type.